VSW250010-ATT — SMA MALE TO FEMALE 5W 30dB DC to 8Ghz ATTENUATOR
SKU:
VSW250010-ATT
- RF Attenuator
- Fixed Attenuator
- DC-8GHZ
- 30dB
- 5W
- SMA Male To SMA Female
Description
| SPECIFICATION | |
| Type | RF Fixed Attenuator |
| Gender1 | Male |
| Connector 1 Series | SMA |
| Gender2 | Female |
| Connector 1 Series | SMA |
| Gender2 | Female |
| Impedance (Ohms) | 50 |
| Power Input | 5Watt |
| Attenuation | 30dB |
| Attenuation Accuracy | 1.5dB |
| VSWR | <1.35:1 |
| Body Material | Stainless Steel |
| Contact Material | Beryllium copper gold plated |
| Dielectric | PTFE |
| Max Frequency | DC to 8GHz |
| Min. Temp. (Celsius) | -65°C |
| Max. Temp. (Celsius) | +125°C |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW250010-ATT — SMA MALE TO FEMALE 5W 30dB DC to 8Ghz ATTENUATOR” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.