41120123– RF ADAPTER – 50 OHMS, N-TYPE T -ADAPTER FEMALE-FEMALE-FEMALE
SKU:
41120123
- RF ADAPTER: 50Ω
- N-TYPE TEE-TYPE
- TEE-TYPE ADAPTER
- FEMALE-FEMALE-FEMALE
Click Here to download the datasheet
Description
| ADAPTER SPECIFICATIONS | |
| Adapter Series | N-type |
| Tee Adapter Gender | Jack- Jack -Jack |
| Orientation | T-Adapter |
| Impedance (Ohms) | 50 |
| Body Plating | Nickel |
| Body Material | Brass |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Insulator Material | PTFE |
| Polarity | Standard |
| Max Frequency (GHz) | DC to 6GHz |
| Min. Temp. (Celsius) | -65°C |
| Max. Temp. (Celsius) | +165°C |
Customer Reviews
Be the first to review “41120123– RF ADAPTER – 50 OHMS, N-TYPE T -ADAPTER FEMALE-FEMALE-FEMALE” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.