VSW-2W-18G-20D-COAT — RF ATTENUATOR – 50 OHMS, SMA MALE TO SMA FEMALE 2W 5DBi COAXIAL ATTENUATOR
SKU:
VSW-2W-18G-20D-COAT
- RF Attenuator
- RF Coaxial Attenuator
- DC-18GHz
- Attenuation(20dB)
- SMA Male To SMA Female
Description
| SPECIFICATION | |
| Freq(GHz) | DC-18GHz |
| Attenuation(dB) | 20DBi |
| Attenuation Accuracy | ±0.6 dB |
| Power (Watts) | 2W |
| Impedance | 50Ω |
| Connector | SMA |
| Gender | Plug(Male) to Jack(Female) |
| Body Plating | Nickel |
| Body Material | Stainless Steel |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| VSWR | 1.35:1 |
| Temp(deg) | -55 °C TO +125 °C |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-2W-18G-20D-COAT — RF ATTENUATOR – 50 OHMS, SMA MALE TO SMA FEMALE 2W 5DBi COAXIAL ATTENUATOR” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.