VSW-4PDS-2-8-SMAF — 4WAY POWER DIVIDER (2-8GHZ) SMA FEMALE
SKU:
VSW-4PDS-2-8-SMAF
- RF Passive Device
- RF Power Divider
- 2-8GHz
- 4 way
- SMA-female
Description
| SPECIFICATION | |
| Frequency | 2-8GHz |
| Impudence | 50Ω |
| Operating Temperature Range | -40ºC to +85ºC |
| Phase Tracking | ± 6º |
| Amplitude Tracking | ± 0.6 dB |
| Power | 5 Watts average (divider port)
0.25 Watts average (combiner ports) |
| Insertion Loss | 1.4dB maximum (Split6.0dB) |
| 0.4 dB typical @ 2 GHz | |
| 0.6 dB typical @ 6 GHz | |
| 0.8 dB typical @ 8 GHz | |
| Isolation | 17 dB minimum |
| VSWR | 1.45:1 maximum < 1.3:1 typical |
| Connector Type | SMA Female |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-4PDS-2-8-SMAF — 4WAY POWER DIVIDER (2-8GHZ) SMA FEMALE” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.