VSW-ATT100-30-6G-NMF — 100W 30DB EXTRA LOW PIM WIDEBAND DIRECTIONAL FIXED ATTENUATOR)
SKU:
VSW-ATT100-30-6-NMF
- RF Attenuator
- RF Fixed Attenuator
- 520-6000MHz
- Attenuation(30dB)
- 4.3-10 Male To 4.3-10 Female
Description
| ELECTRICAL & MECHANICAL SPECIFICATIONS | |
| Freq(MHz) | 520-6000MHz |
| Attenuation(dB) | 30 |
| Accuracy(dB) | ± 2.5 dB @ 600-3800 MHz ±4.0 dB @ other bands |
| VSWR | ≤1.40 |
| PIM(dBc) | -165 dBc @ 43 dBm x 2 (698-2700 MHz) Frequency Range: 520-4200 MHz & 5120-6000 MHz Input
-4200 MHz -600 MHz and 5120-6000 MHz |
| Power Rating(W) | 100 W CW/Avg. 1000 W CW/Maximum Peak |
| Impedance | 50 ohm |
| Connector | 7/16DIN Male to N Female, 4.3-10 Female |
| Color | Black-plated |
| Operating Tem(℃) | -40°C to +65°C |
| Dimensions(mm) | 434 x 220 x 110 mm |
| Application | Indoor Humidity |
| Relative | 5-95% |
| Mounting | Rackmount > |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-ATT100-30-6G-NMF — 100W 30DB EXTRA LOW PIM WIDEBAND DIRECTIONAL FIXED ATTENUATOR)” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.