VSW-RB-9210-SF — RF BIAS TEE(900-2100MHZ, SMA FEMALE)
SKU:
VSW-RB-9210-SF
- RF Passive Device
- RF Bias Tee
- SMA Female
- 900-2100Mhz
Description
| ELECTRICAL & MECHANICAL SPECIFICATIONS | |
| Frequency(MHz) | 900-2100MHz |
| Insertion Loss(dB) | ≤0.45 |
| Voltage | 48 VDC(Max) |
| Current | 200mA |
| VSWR | ≤1.20 |
| Impedance | 50 ohm |
| Power Rating(W) | 20W (Max) |
| Operating Temperature (deg) | -30~+55℃ |
| Connector | SMA Female |
| Relative Humidity | 5%-95% |
| Dimensions | See Mechanical Drawing |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-RB-9210-SF — RF BIAS TEE(900-2100MHZ, SMA FEMALE)” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.