VSW250025-PD — RF POWER DIVIDER 500 KHZ ~ 6000 MHZ, SMA CONNECTOR
SKU:
VSW250025-PD
- RF Passive Device
- RF Power Divider
- 500-6000 MHz
- SMA Female
Description
| SPECIFICATION | |
| Frequency Range | 500-6000 MHz |
| Insertion Loss | ≤ 1.0 dB (Excluding theoretical loss 3.0 dB) |
| Combined port VSWR | Typ.1.25 / Max.1.3 |
| Distribution port VSWR | Typ.1.12 / Max.1.2 |
| Isolation | Typ.23dB / Min.20dB |
| Amplitude Balance | ≤ 0.3dB |
| Phase Balance | ±3° |
| Impedance | 50 Ohms |
| Port Connectors | SMA-Female |
| Power Rating | Splitter 30W;Combiner 2W |
| Operation Temperature | -40℃ ~ +75℃ |
| Weight | 50 (G) |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW250025-PD — RF POWER DIVIDER 500 KHZ ~ 6000 MHZ, SMA CONNECTOR” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.