VSW-ATT30-30-18-NMF — 30W RF ATTENUATOR (DC-18GHZ, N MALE TO N FEMALE)
SKU:
VSW-ATT30-30-18-NMF
- RF Attenuator
- RF Coaxial Attenuator
- DC-18GHz
- N Male To N Female
Description
| ELECTRICAL & MECHANICAL SPECIFICATIONS | |
| Attenuation(dB) | 30 |
| Accuracy(dB) | ±1.2 |
| Freq(MHz) | DC-18GHz |
| VSWR | ≤1.45 |
| Power Rating(W) | 30W @25℃(average) |
| Impedance | 50 ohm |
| Connector | N Male to N Female |
| Color | Black |
| Operating Tem(℃) | -35°C to +65°C |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-ATT30-30-18-NMF — 30W RF ATTENUATOR (DC-18GHZ, N MALE TO N FEMALE)” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.