41320311 — RF ADAPTER – 50 OHMS, BNC T -ADAPTER FEMALE-MALE-FEMALE
SKU:
41320311
- RF Adapters
- BNC Adapters
- BNC Tee-Type Adapter
- Female to Male to Female
- 50Ω
Description
| ADAPTER SPECIFICATIONS | |
| Adapter Series | BNC |
| Tee Adapter Gender | Jack-Plug-Jack |
| Orientation | T-Adapter |
| Impedance (Ohms) | 50 |
| Body Plating | Nickel |
| Body Material | Brass |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Insulator Material | PTFE |
| Polarity | Standard |
| Max Frequency (GHz) | DC to 4 GHz |
| Min. Temp. (Celsius) | -65°C |
| Max. Temp. (Celsius) | +165°C |
Customer Reviews
Be the first to review “41320311 — RF ADAPTER – 50 OHMS, BNC T -ADAPTER FEMALE-MALE-FEMALE” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.