VSW-ATT300-20-3-NMF — 300W 20Dbi DC-3Ghz RF Coaxial Attenuator (N Male to N Female)
SKU:
VSW-ATT300-20-3-NMF
- RF Attenuator
- RF Coaxial Attenuator
- DC-3GHz
- Attenuation(20dB)
- N Male To N Female
Description
| SPECIFICATION | |
| Attenuation | 20 dB |
| Freq(MHz) | DC-3GHz |
| VSWR | <1.25:1 |
| Power Handling | 300W |
| Impedance | 50Ω |
| Connector | N Male to N Female |
| Case Material | Aluminium alloy |
| Insertion loss flatness | <+0.70 dB across the entire Frequency Band |
| Peak Power | 1KW |
| Case finish | Black anodize. |
| Operating Temperature | -55°C to 100°C |
| Storage Temperature | -55°C to 125°C |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-ATT300-20-3-NMF — 300W 20Dbi DC-3Ghz RF Coaxial Attenuator (N Male to N Female)” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.