VSW-ATT100-30-6-NMF — RF COAXIAL FIXED ATTENUATOR (N MALE TO N FEMALE)
SKU:
VSW-ATT100-30-6-NMF-2-1
- RF Attenuator
- RF Coaxial Attenuator
- DC-6GHz
- Attenuation(30dB)
- N Male To N Female
Description
| SPECIFICATION | |
| Attenuation | 30 dB |
| Freq(MHz) | DC-6GHz |
| VSWR | <1.25:1 |
| Power Handling | 100W |
| Impedance | 50Ω |
| Connector | N Male to N Female |
| Case Material | Aluminium alloy |
| Insertion loss flatness | <+0.70 dB across the entire Frequency Band |
| Peak Power | 1KW |
| Case finish | Black anodize. |
| Operating Temperature | -55°C to 100°C |
| Storage Temperature | -55°C to 125°C |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-ATT100-30-6-NMF — RF COAXIAL FIXED ATTENUATOR (N MALE TO N FEMALE)” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.