VSW-ATTN-500W-NMF — 500W ATTENUATOR (DC-6GHZ, N-M TO N-F,30DB)
SKU: VSW-ATTN-500W-NMF
  • RF Attenuator
  • RF Coaxial Attenuator
  • DC-6GHz
  • Attenuation(30dB)
  • N Male To N Female
Click Here to get Datasheet
For Orders & Info
Description
ELECTRICAL & MECHANICAL SPECIFICATIONS
Frequency (GHz) DC-6GHz
Attenuation(dB) 30
Attenuation Accuracy (dB) ±1.0
Average Power(W) 500W@25℃
Peak Power(W) 5kW(5micro-sec pulse width,5%duty cycle)
VSWR 1.3
Impedance 50 ohm
Connector N-M to N-F
Color Black
Temp(deg) -55~+125
Customer Reviews
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “VSW-ATTN-500W-NMF — 500W ATTENUATOR (DC-6GHZ, N-M TO N-F,30DB)”