VSW250026-ATT — RF ATTENUATOR 20W, 20DB, SMA CONNECTOR, 500 KHZ ~ 6000 MHZ
SKU:
VSW250026-ATT
- RF Attenuator
- RF Coaxial Attenuator
- 500-6000MHz
- 20dB
- SMA Male to SMA Female
Description
| ELECTRICAL & MECHANICAL SPECIFICATIONS | |
| Attenuation(dB) | 20 |
| Accuracy(dB) | ±1.2dB |
| Freq(MHz) | 500-6000MHz |
| VSWR | ≤1.30 |
| Power Rating(W) | 20W |
| Impedance | 50 ohm |
| Connector | SMA Male to SMA Female |
| Colour | Black |
| Operating Tem(℃) | +125℃ to -55℃ |
| CONNECTOR-1 | |
| Contact Material and Plating | Brass, Gold |
| Body Material and Plating | Brass, Nickel |
| CONNECTOR-2 | |
| Contact Material and Plating | Brass, Gold |
| Body Material and Plating | Brass, Nickel |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW250026-ATT — RF ATTENUATOR 20W, 20DB, SMA CONNECTOR, 500 KHZ ~ 6000 MHZ” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.