41921421 — RF ADAPTER – 50 OHMS, RP SMA FEMALE TO SMA FEMALE STRAIGHT BULKHEAD ADAPTER
SKU:
41921421
Description
| ADAPTER SPECIFICATIONS | |
| Adapter Side 1 Series | SMA |
| Gender1 | Jack(Female) |
| Orientation | Straight |
| Body Plating | Gold |
| Body Material | Brass |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Adapter Side 2 Series | SMA |
| Gender2 | Jack(Female) |
| Orientation | Straight |
| Body Plating | Gold |
| Body Material | Brass |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Mounting Features | Bulk Head |
| Impedance (Ohms) | 50Ω |
| Insulator Material | PTFE |
| Max Frequency (GHz) | DC to 12.4GHz |
| VSWR | ≤1.2 |
| Min. Temp. (Celsius) | -65°C |
| Max. Temp. (Celsius) | +165°C |
Customer Reviews
Be the first to review “41921421 — RF ADAPTER – 50 OHMS, RP SMA FEMALE TO SMA FEMALE STRAIGHT BULKHEAD ADAPTER” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.