VSW-2PS-6038-160-41F — LOW PIM POWER DIVIDER
SKU:
VSW-2PS-6038-160-41F
- RF Passive Device
- RF Power Divider
- 698-3800MHz
- 2-way
- 4.3-10 Female
Description
| SPECIFICATION | |
| Split Chanel | 2-way |
| Split Loss(dB) | 3.0 |
| Insertion Loss(dB) | ≤0.5 |
| Isolation(dB) | ≧20 |
| PIM(dBc) | -160dBc@2x43dBm(698-2700MHz) |
| Freq(MHz) | 600-3800MHz |
| VSWR | ≤1.30 |
| Power Rating(W) | 300W (average Per Port) |
| Impedance | 50 ohm |
| Connector | 4.3-10 Female |
| Color | Black |
| Relative Humidity | 5-95% |

Reviews
There are no reviews yet.