VSW-2WSP-67G — 2-WAY RF POWER SPLITTER DC-67GHZ 1.85MM FEMALE
SKU:
VSW-2WSP-67G
- RF Passive Device
- RFÂ Power Splitter
- DC-67 GHz
- 2-Way
- 50Ω
- 1.85mm-female
Description
| SPECIFICATIONS | |
| Product Name | 2Way Power Splitter |
| Frequency Range | DC-67 GHz |
| Maximum input Power | 1 W |
| Insertion loss | max 8.5 dB up to 50 GHz |
| connector | 1.85mm (Female) |
| Amplitude tracking | ≤ 0.7 dB |
| Operating Temperature | 25°C±5°C |
| Input VSWR | ≤ 1.92 up to 67 GHz |
| Output VSWR | ≤ 2.10 up to 67 GHz |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-2WSP-67G — 2-WAY RF POWER SPLITTER DC-67GHZ 1.85MM FEMALE” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.