VSW-2W-18G-1D-COAT — RF ATTENUATOR – 50 OHMS, SMA MALE TO SMA FEMALE 2W 1DBi COAXIAL ATTENUATOR
SKU:
VSW-2W-18G-1D-COAT
- RF Attenuator
- RF Coaxial Attenuator
- DC-18GHz
- Attenuation(1dB)
- SMA Male To SMA Female
Description
| SPECIFICATION | |
| Freq(GHz) | DC-18GHz |
| Attenuation(dB) | 1DBi |
| Attenuation Accuracy | ±0.3 dB |
| Power (Watts) | 2W |
| Impedance | 50Ω |
| Connector Series1 | SMA Male |
| Connector Series2 | SMA Female |
| Body Plating | Nickel |
| Body Material | Stainless Steel |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| VSWR | 1.30:1 |
| Temp(deg) | -55 °C TO +125 °C |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-2W-18G-1D-COAT — RF ATTENUATOR – 50 OHMS, SMA MALE TO SMA FEMALE 2W 1DBi COAXIAL ATTENUATOR” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.