VSW-41R1101110 — RF ADAPTER – 50 OHM ,HN,MALE,STRAIGHT,TO, N , MALE,STRAIGHT,ADAPTERS
SKU:
VSW-41R1101110
- RF Adapters
- HN-Type Adapters
- HN-Type to N-Type Adapter
- Male to Male
Description
| ADAPTER SPECIFICATIONS | |
| Adapter Side 1 Series | HN-Type |
| Gender1 | Plug(Male) |
| Orientation | Straight |
| Impedance (Ohms) | 50 |
| Adapter Side 2 Series | N-Type |
| Gender2 | Plug(Male) |
| Orientation | Straight |
| Mounting Features | – |
| Impedance (Ohms) | 50 |
| Body Plating | Nickel |
| Body Material | Brass |
| Contact Finish | Silver |
| Contact Material | Brass |
| Insulator Material | PTFE |
| Max Frequency (GHz) | DC to 4GHz |
| VSWR | 1.25 Max |
| Min. Temp. (Celsius) | -65°C |
| Max. Temp. (Celsius) | +165°C |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-41R1101110 — RF ADAPTER – 50 OHM ,HN,MALE,STRAIGHT,TO, N , MALE,STRAIGHT,ADAPTERS” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.