VSW-5W-6G-SMA-TL — 5W RF Termination Load (DC-6GHz, SMA Male)
SKU:
VSW-5W-6G-SMA-TL
- RF Passive Device
- RF Termination Load
- DC-6GHz
- SMA Male
Description
| SPECIFICATION | |
| Body Finish | Nickel |
| Body Material | Brass |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Gender | Plug(Male) |
| Impedance (Ohms) | 50 |
| Orientation | Straight |
| Power Handling | 5watt |
| VSWR | ≤ 1.20 |
| Connector | SMA |
| Frequency | DC-6GHz |
| Temp (Max Degrees Celsius) | +85°C |
| Temp (Min Degrees Celsius) | -40°C |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-5W-6G-SMA-TL — 5W RF Termination Load (DC-6GHz, SMA Male)” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.