VSW-4WPS-5060-NF — 50W 4 WAY POWER SPLITTER (500-6000MHZ, N FEMALE, IP60)
SKU:
VSW-4WPS-5060-NF
- RF Passive Device
- RF Power Splitter
- 500-6000MHz
- 4-Way
- N-female
Description
| SPECIFICATION | |
| Split Chanel | 4-way |
| Split Loss | 6.0 |
| Insertion Loss(dB) | ≤2.8 |
| Freq(MHz) | 500-6000MHz |
| Isolation(dB) | ≥14@500-600MHz |
| VSWR | ≤1.50@500-600MHz |
| Power Rating(W ) | 50W (average Per Port) |
| Impedance | 50 ohm |
| Connector | N Female |
| Color | Sandblasting natural color conductive oxide |
| Relative Humidity | 5-95% |
| Operating Temperature(℃) | -30~+65 |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-4WPS-5060-NF — 50W 4 WAY POWER SPLITTER (500-6000MHZ, N FEMALE, IP60)” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.