VSW-ATT2-60-5-NFF — RF VARIABLE ATTENUATOR
SKU:
VSW-ATT100-30-6-NMF-1
- RF Attenuator
- RF Variable Attenuator
- SMA
Description
| ELECTRICAL & MECHANICAL SPECIFICATIONS | |
| Housing | Aluminum |
| Connector | ternary alloy three-part alloy |
| Female Contact: | gold plated beryllium bronze |
| ROHS | compliant |
| Weight | 0.15kg |
| Size | Ø30×120mm |
| Impedance | 50Ω |
| Power | 2W(cw) |
| Peak power | 200W (5μs Pulse width,1% load cycle) |
| connecter | SMA or N |

Reviews
There are no reviews yet.