VSW-FAKRA SMB-CA-174 — FAKRA SMB Male Straight for RG174(Water blue color Z-code) 4-pin Cable Assembly
SKU:
VSW-FAKRA SMB-CA-174
- RF Cable Assembly
- FAKRA Cable Assembly
- FAKRA to FAKRA
- RG174 Cable
Description
| SPECIFICATION | |
| RF Series 1 | FAKRA |
| Gender | Plug(Male) |
| Orientation1 (body) | Straight |
| RF Series 2 | FAKRA |
| Gender 2 | Jack(Female) |
| Orientation 2 (body) | Straight |
| Frequency | DC to 6Ghz |
| Impedance | 50 Ohms |
| Cable Type | For RG174 |
| Power Handling | 95 W Max @ 1 GHz @ 25ºC |
| Voltage Rating | 335 Volts RMS Continuous |
| Withstanding Voltage | ≤800 VRMS |
| Insulation Resistance | ≥1000mΩ |
| Length | 20cm |
| Temp (Max Degrees Celsius) | -40°C |
| Temp (Min Degrees Celsius) | +105°C |
