VSW-N-MF-30dB-CAT — RF Attenuator – N Male to N Female 30dB DC-6Ghz 100W Attenuator
SKU:
VSW-N-MF-30dB-CAT
- RF Attenuator
- RF Coaxial Attenuator
- DC-6GHz
- Attenuation(30dB)
- N Male To N Female
Description
| SPECIFICATION | |
| Type | RF Attenuator |
| Series | IN-Series |
| Attenuation(dB) | 30dB |
| Freq(GHz) | DC to 6GHz |
| Max Power(W) | 100W |
| VSWR | 1.25:1 |
| Orientation | Straight |
| Impedance | 50Ω |
| Material | Aluminium alloy |
| Input Connector | N-type Male(input) |
| Output Connector | N-type Female(output) |
| Operating Temperature | 55°C to 100°C |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-N-MF-30dB-CAT — RF Attenuator – N Male to N Female 30dB DC-6Ghz 100W Attenuator” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.