VSW-T100-3-NM — 100 WATT RF TERMINATION LOAD
SKU:
VSW-T100-3-NM
- RF Passive Device
- RF Termination Load
- DC-3GHZ
- N MALE
Description
| ELECTRICAL SPECIFICATION | |
| Freq | DC-3GHz |
| VSWR | ≤1.25 |
| Power(W) | 100 (average) |
| Impedance | 50 ohm |
| Connector | N-male |
| Colour | Black |
| Operating Position | Vertical |
| Dimensions | 6.8in×6.4in×2.6in |
| Peak Power | 2.5 KW Max or Better |
| Temperature Range | -40 to +40 degree C |
| Weight | 3.6Ibs(1.6kg) |

Reviews
There are no reviews yet.