VSW-DB-6-SMF — DC BLOCK (6GHZ, SMA MALE TO SMA FEMALE)
SKU:
VSW-DB-6-SMF
- RF Passive Device
- DC Block
- 6GHz
- SMA Male/Female
Description
| ELECTRICAL & MECHANICAL SPECIFICATIONS | |
| Frequency | 6GHz |
| Insertion Loss(dB) | ≤0.6 |
| Input Voltage | 100 VDC |
| Current | 200mA |
| VSWR | ≤1.30 |
| Impedance | 50 ohm |
| Power Rating(W) | 2W |
| Operating Temperature (deg) | -55~+100℃ |
| Connector | SMA Male/Female |
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | See Mechanical Drawing |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-DB-6-SMF — DC BLOCK (6GHZ, SMA MALE TO SMA FEMALE)” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.