VSW-500-6GHz-PD — 16-way Power Divider 500-6000 MHz
SKU:
VSW-500-6GHz-PD
- RF Passive Device
- RF Power Divider
- 500-6000MHz
- 16 way
- SMA-female
Description
| SPECIFICATION | |
| Frequency(MHz) | 500~6000 MHz |
| Insertion Loss | ≤5.0d (Excluding theoretical losses 12.4DB) |
| VSWR | VSWR(Input): ≤1.65:1
VSWR(Output): ≤1.5:1 |
| Isolation | ≥17dB |
| Amplitude Balance | ≤±0.8dB |
| Phase  Balance | ≤±8° |
| Impedance | 50 OHMS |
| Connectors | SMA-Female |
| Power | 20 Watt (Forward)
2 Watt (Reverse) |
| Operation Temperature | 55℃ ~ +85℃ |
| Relative Humidity | 0 ~ 90% |
| Surface Treatment | Paint Black |
| External Dimensions | As Below↓(±0.5mm) |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-500-6GHz-PD — 16-way Power Divider 500-6000 MHz” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.