VSW-ATTN-50DB-NMF — 500W ATTENUATOR (DC-18GHZ, N-M TO N-F,6-50DB)
SKU:
VSW-ATTN-50DB-NMF
- RF Attenuator
- RF Coaxial Attenuator
- DC-18GHz
- Attenuation(50dB)
- N Male To N Female
Description
| ELECTRICAL & MECHANICAL SPECIFICATIONS | |
| Frequency (GHz) | DC-18GHz |
| Attenuation(dB) | 50 |
| Attenuation Accuracy (dB) | ±1.5 |
| Average Power(W) | 500W |
| VSWR | ≤1.50 |
| Impedance | 50Ω |
| Connector | N-M to N-F |
| Color | Black |
| Temp(deg) | -55~+125 |
| Weight | 7-8kg Approx. |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-ATTN-50DB-NMF — 500W ATTENUATOR (DC-18GHZ, N-M TO N-F,6-50DB)” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.