VSW-2WPS-2.4G-SF — 2 WAY POWER DIVIDER S-BAND (2.2-2.4GHZ, SMA FEMALE)
SKU:
VSW-2WPS-2.4G-SF
- RF Passive Device
- RF Power Divider
- 2.2-2.4GHZ
- 1:3 way
- SMA-female
Description
| CONNECTOR SPECIFICATION | |
| Split Chanel | 2-way |
| Split Loss | 3.0 |
| Insertion Loss(dB) | ≤ 3.2dB |
| Freq(MHz) | 2.2-2.4GHZ |
| No of inputs | 1 |
| No of outputs | 2 |
| VSWR | ≤1.50 |
| Amplitude Balance(dB) | ±0.4dB |
| Phase Balance | ±4° |
| Power Rating(W) | 1W |
| Impedance | 50 ohm |
| Connector | SMA Female |
| Color | Gray/Black |
| Operating Temperature(℃) | -45~+85 |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-2WPS-2.4G-SF — 2 WAY POWER DIVIDER S-BAND (2.2-2.4GHZ, SMA FEMALE)” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.