VSW-50W-6G-NM-TL — 50W RF Termination Load (DC-6GHz, N Male)
SKU:
VSW-50W-6G-NM-TL
- RF Passive Device
- RF Termination Load
- DC-6GHz
- N Male
Description
| SPECIFICATION | |
| Body Finish | Nickel |
| Body Material | Brass |
| Contact Finish | Silver |
| Contact Material | Brass |
| Gender | Plug(Male) |
| Connector | N-type |
| Impedance (Ohms) | 50 |
| Orientation | Straight |
| Power Handling | 50watt |
| VSWR | ≤ 1.20 |
| Material | Aluminium |
| Frequency | DC-6GHz |
| Temp (Max Degrees Celsius) | +85°C |
| Temp (Min Degrees Celsius) | -40°C |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-50W-6G-NM-TL — 50W RF Termination Load (DC-6GHz, N Male)” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.