VSW-2DS-9MHZ-NF — 2WAY RF POWER SPLITTER 50-900MHZ N FEMALE
SKU:
VSW-2DS-9MHZ-NF
- RF Passive Device
- RFÂ Power Splitter
- 50-900MHz
- 1:2-Way
- 50Ω
- N-female
Description
| SPECIFICATIONS | |
| Split Chanel | 2-way |
| Split Loss(dB) | 3.0 |
| Insertion Loss(dB) | ≤1.7dB |
| Freq(MHz) | 50-900MHz |
| VSWR | ≤1.40 |
| Isolation(dB) | ≥16 |
| Amplitude Balance | ≤1.0dB |
| Phase Balance | 8° |
| Power Rating(W) | 0.5W CW as Splitter |
| Impedance | 50 ohm |
| Connector | N Female |
| Surface Finishing | Sandblasting natural color conductive oxide |
| Dimensions(mm) | See Mechanical Drawing |
| Operating Temperature(℃) | -40°C to +85°C |
| Weight(kg) | 0.20(approx.) |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-2DS-9MHZ-NF — 2WAY RF POWER SPLITTER 50-900MHZ N FEMALE” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.