VSW-SMA-MF-30dB-PAT — RF Attenuator – SMA Male to SMA Female 30dB DC-6Ghz Pencil Attenuator
SKU:
VSW-SMA-MF-30dB-PAT
- RF Attenuator
- Pencil Attenuator
- DC-6GHZ
- 30dB
- SMA Male To SMA Female
Description
| SPECIFICATION | |
| Type | RF Attenuator |
| Series | IN-Series |
| Attenuation(dB) | 30dB |
| Accuracy(dB) | ±1.5 |
| Freq(GHz) | DC to 6GHz |
| Max Power(W) | 2W |
| VSWR | 1.20:1 |
| Orientation | Straight |
| Impedance | 50Ω |
| Input Connector | SMA Male(input) |
| Output Connector | SMA Female(output) |
| Operating Temperature | -40~+65 |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-SMA-MF-30dB-PAT — RF Attenuator – SMA Male to SMA Female 30dB DC-6Ghz Pencil Attenuator” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.