VSW250054-ATT — RF ATTENUATOR (100W,300 MHZ TO 3 GHZ ,40DB, N-MALE TO N-FEMALE)
SKU:
VSW250054-ATT
- RF Attenuator
- RF Coaxial Attenuator
- 300 MHz to 3 Ghz
- Attenuation(30dB)
- N Male To N Female
Description
| SPECIFICATION | |
| Type | RF Attenuator |
| Series | IN-Series |
| Attenuation(dB) | 40dB |
| Freq(GHz) | 300 MHz to 3 Ghz |
| Max Power(W) | 100W |
| VSWR | 1.25:1 |
| Orientation | Straight |
| Impedance | 50Ω |
| Material | Aluminium alloy |
| Input Connector | N-type Male(input) |
| Output Connector | N-type Female(output) |
| Operating Temperature | 55°C to 100°C |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW250054-ATT — RF ATTENUATOR (100W,300 MHZ TO 3 GHZ ,40DB, N-MALE TO N-FEMALE)” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.