VSW-2GHz-4GHz-CI — Coaxial Circulator 2000-4000MHz
SKU:
VSW-2GHz-4GHz-CI
- RF Coaxial Circulator
- 2000MHz-4000MHz
- N-Female
Description
| SPECIFICATION | |
| Frequency Range | 2000MHz-4000MHz |
| Insertion Loss | ≤0.5B @25℃ |
| Isolation | ≥18dB@25℃ |
| VSWR | ≤1.3:1@25℃ |
| Power Rating | 10Watt |
| Connector | SMA-Female (Gold) |
| Temperature Range | 0℃~﹢60℃ (0.6dB/16dB/1.4:1) |
| Direction | Clockwise:1→2→3 |
| Weight | 62g |
| Size Tolerance | ±0.5mm |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-2GHz-4GHz-CI — Coaxial Circulator 2000-4000MHz” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.