VSW-8PDS-20-3G-SMAF — 8-Way Power Divider 20-3000 MHz SMA FEMALE
SKU:
VSW-8PDS-20-3G-SMAF
- RF Passive Device
- RF Power Divider
- 20-3000MHz
- 8 way
- SMA-female
Description
| SPECIFICATION | |
| Frequency | 20-3000MHz |
| Impudence | 50Ω |
| Operating Temperature Range | 0ºC to +50ºC |
| Phase Tracking | ± 5º typical |
| ± 10º maximum | |
| Amplitude Tracking | ± 0.6 dB maximum |
| Power | 5 Watts average (divider port)
0.25 Watts average (combiner ports) |
| RF Input Power | 1 Watt average (divider port)
0.1 Watts average (combiner ports) |
| Isolation | 15 dB minimum |
| 18 dB typical | |
| VSWR | 1.6:1 maximum |
| 1.5:1 typical | |
| Connector Type | SMA Female |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-8PDS-20-3G-SMAF — 8-Way Power Divider 20-3000 MHz SMA FEMALE” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.