VSW-BPF-1317-SMAF — RF BAND PASS FILTER (136-174MHZ)
SKU:
VSW-BPF-1317-SMAF
- RF Passive Device
- RF Band Pass Filter
- Frequency 136-174MHz
Description
| SPECIFICATION | |
| Frequency(MHz) | 136-174MHz |
| BW(MHz) | 38MHz |
| Insertion Loss dB) | ≤2.9 |
| Return Loss(dB) | ≥17 |
| Rejection dB) | ≥35dB@DC~131/183~1000 MHz |
| Impedance | 50 ohm |
| Power Rating(W) | 10W (Average Per Port) |
| Operating Temperature (deg) | -20~+55℃ |
| Connector | SMA-female |
| Finish | Black-plated |
| Relative Humidity | 5%-95% |
Customer Reviews
Be the first to review “VSW-BPF-1317-SMAF — RF BAND PASS FILTER (136-174MHZ)” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.