VSW-3.4-CBF — C Band Filter (3700-4200MHz)
SKU:
VSW-3.4-CBF
- RF Passive Device
- RF Filter
- Centre Frequency 3950MHz
Description
| SPECIFICATION | |
| Centre Frequency | 3950MHz |
| Pass Band | 3700-4200MHz |
| Bandwidth | 500MHz |
| Insertion Loss at CF | ≤0.45dB |
| Return Loss | ≥18dB |
| Rejection | ≥50dB@3000-3650MHz≥50dB@4250-4800MHz |
| Port Connector | FDP40 / FDM40 (CPR229-G / CPR229-F) |
| Surface Finish | RAL9002 O-white |

Reviews
There are no reviews yet.